2014-2015 Kış Bot ve Çizme Modası

2014-2015 Kış Bot ve Çizme Modası

Şüphesiz ki biz kadınların kış modası kombinlerinde en sık tercih tercih ettiği ayakkabı çeşidi çizmeler ve botlardır. 2014-2015 sezonunda tercih edilen botların yanı sıra diz üstü çizmelerde sıklıkla kullanılarak kış modası kombinlerindeki vazgeçilmezliğini korumaktadır. Her sezon olduğu gibi 2014-2015 modasında da topuklu bot ve çizmeler yine vitrinleri süslüyor.

Yeni sezon bot ve çizme modasında çizmelerle şıklık yarışına giren yarım botlar çizmelerin tahtını sallayacak gibi duruyor.  Kısa bot modelleri arasında en çok tercih edilen modeller dolgu topukar olacak. Vitrinlerdeki duruşuyla şıklığını belli eden ve renkli modelleriylede göz dolduran dolgu topuk kısa botlar, hem genç kızların hemte yetişkin kadınların büyük ilgisini çekecek. Bunun yanı sıra yine deri çizmeler, süet çizmeler, platform topuk çizmeler, düz taban çizmeler  ve binici çizmeleride her yaştan bayanların gözdesi olacak. Bunca seçenek arasında pasif kalan binici çizmeleri 2014-2015 kış modasında zirveye çıkma yolunda ilerliyor. Her ortamda rahatlıkla kullanılabilicek olan binici çizmeleri estetik görünümüylede genç kızların yoğun ilgisiyle karşılaşacak. Binici çizmeleri doğru kombin edildiği takdirde mükemmel görünmenizi sağlayacaktır.

Çizme seçimlerinizi bacak boyunuzun uzunluğuna göre seçtiğiniz takdirde daha şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Bacak boyu kısa olan bayanlar için öneriler: kalın ve kısa bacak boyuna sahip olan bayanlar kesinlikle tercihlerini diz üstü çizmelerden yana kullanmamalıdır. Kısa botlar diye tabir edilen bilek ve diz boyu arasında kalan çizmeleri tercih etmelidirler.2014-2015 kış modası kısa bacak boyuna sahip olan bayanların yoğun ilgisiyle karşılaşacak gibi görünüyor. Uzun kazaklar veya tuniklerle kombin edildiği takdirde kısa botlar ve diz çizmeler mükemmel görünmenizi sağlayacaktır.

Bacak boyu uzun olan bayanlar için öneriler: ince ve uzun bacak boyuna sahip olan bayanlar sivri burun çizmelerden kesinlikle uzak durmadılırlar. Boyları uzun olduğu için ayaklarıda büyük olan bayanlar sivri burun çizmeleri tercih ettiklerinde ayakları olduğundan büyük görünecek ve ortaya hiçte hoş olmayan bir görüntü çıkacaktır. Diz üstü çizmeleri uzun bacak boyuna sahip bayanların ilk tercihi olmalıdır. Bacak boyları uzun olduğundan diz üstü çizmelerle çok şık bir görünüm elde edebilirler. Diz üstü çizmeler mini etekler ve şortlarta doğru kombin edildiği takdirde mükemmel görünmenizi sağlayacaktır.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık -