2015 Bayan Kısa Saç Modelleri

2015 Bayan Kısa Saç Modelleri

Yaz aylarında her bayanın aklından saçlarını kestirmek geçebiliyor. Hem daha rahat kullanılabilsin hem de sıcak havalardan daha az etkilensin diye pek çok bayan özellikle havaların ısındığı zamanlarda saçlarınızı kısaltmak ister. Eğer bu yıl siz de saçlarınızı kısaltmak istiyorsanız birkaç öneri sunabiliriz. Bu yıl tekrar öne çıkan küt saçları kullanabilirsiniz. Ancak saçlarınızı kısaltmak istiyorsanız yüz şeklinize uyan modelleri denemenizde yarar var. Eğer kendi yüz şeklinize uygun bir model kullanmazsanız doğal olarak sizi biraz da komik gösterecektir. Bu nedenle de saç kesimleri dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bunun dışında ünlülerin kullandığı saç kesimlerinden de yararlanabilirsiniz.

Bu yıl daha önce de belirttiğimiz gibi küt saçlar ön plana çıkıyor. Hafif ensede kalan küt saçları kalın perçemlerle tamamlayabiliyorsunuz. Ancak sürekli düz fön kullanmak zorunda değilsiniz. Eğer saçlarınız biraz dalgalı ve kabarık duruyorsa bu saç tipi size uygun olabilir. Bunun dışında yüzünüzün da daha ince olması size avantaj sağlar. Eğer kullanacağınız küt kısa saç modellerini biraz daha hareketli hale getirmek istiyorsanız saçlarınızın kesiminde biraz daha hareket oluşturmanız gerekir. Yanları uzun ensede bırakılan seç kesimleri bu yıl da kullanılıyor. Düz ya da dalgalı olarak bu modeli kullanabilirsiniz. Eğer saçlarınızı toplayacak kadar uzun kalmasını istiyorsanız omuz hizasında bırakabilirsiniz.

2015 Bayan Kısa Saç Modelleri

Bu yıl öne çıkan kısa saç modellerinden bir tanesi de kısacık kesinler. Daha erkeksi bir havası olan bu tarz modeller elbette kullanımda pratiklik sağlıyor. Ancak yapabileceğiniz çok fazla saç modeli içermez. Eğer kısa saçı seviyorsanız, yaz aylarında deniz, güneş gibi etkenlerden daha az etkilensin istiyorsanız ve yüz şekliniz uygunsa saçlarınızı kısacık hale getirebilirsiniz. Daha önceden kadınlar için seksi görüntü uzun saçlarla sağlanabiliyorken artık kısa saçlar bu anlamda daha etkili kullanılıyor. Bu nedenle saçlarınızı kestirmekten korkmanızda gerek yok. Sizin gibi pek çok ünlü bayan da saçlarını kısa kullanmayı seviyor. Bu sezon özellikle kısa saçları ile dikkat çeken ünlüler arasında Charlize Theron, Anne Hathaway, Lady Gaga, Rihanna, Emma Watson, Miley Cyrus gibi ünlüler yer alıyor.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık -