Günümüz Modasına Uymak İçin Yapılan Hatalar

Günümüz Modasına Uymak İçin Yapılan Hatalar

Günümüz Modasına Uymak İçin Yapılan Hatalar

Her yıl değişen kıyafet, renk, ayakkabı modasını hepimiz elimizden geldiğince takip etmeye çalışıyoruz. Zaten siz her ne kadar ben modayla ilgilenmiyorum deseniz de alışverişe çıktığınızda o senenin trend ürünlerinden alışveriş yapacak dolayısıyla o senenin modasını takip etmiş olacaksınız.

Bu moda kalabalığı içerisinde size düşen kendinize, yaşınıza, vücudunuza, mesleğinize, yaşantınıza uygun parçalar seçmek. Herhangi bir parçayı sırf o senenin trendi diye alırsanız çok büyük hataya düşmüş olursunuz. Önce parçanın kendi üzerinizde duruşuna, rahatına ve kullanışına bakmalısınız. Trend ürünler her sene değişiyor dolayısıyla sırf o senenin modası olduğu için aldığınız ürünü sonraki sene giyemeyebilirsiniz.

Kıyafet seçerken vücudunuzun kusurlu yerlerini kapatmak için uygun parçalar seçmelisiniz. Mesela göbek bölgeniz sorunluysa dar bluzlar yerine salaş gömlekler seçebilirsiniz. Basen bölgenizde sorunlar yaşıyorsanız kesinlikle tayt yapılı pantolonlardan ve taytlardan uzak durmalısınız. Eğer çok giymek istiyorsanız üzerine uygun uzun tunik ve salaş gömleklerle kombinleyerek giyebilirsiniz. Uzun bir boynunuz varsa boğazlı kalın kazaklar giyebilirsiniz. Ve saçınızı yukardan toplayarak boyunuzu daha uzun gösterebilirsiniz.

Parçaları birleştirirken dengeyi korumak ve nereden dekolte vereceğini iyi bilmek gerekir. Hem göbek hem göğüs hem bacak hem sırt dekoltesini aynı anda vermeye çalışırsanız komik bir duruma düşmüş olursunuz. Aynı zamanda aşırı kapalı giyinmek de hataya düşmek olur.

Yaptığımız hatalardan bir diğeri de yüksek topuklu ayakkabıların büyüsüne kapılarak rahatına bakmadan satın almak. Vücudunuza karşı yaptığınız en büyük hata olur. Vücudun tüm ağırlığını taşıyan ayakların rahatı bizim hem ruh hem beden sağlığımız için çok önemlidir. Ayakkabı o senenin en trend ürünü olabilir ancak siz onunla rahat yürüyemiyor ya da uygun parçalarla birleştiremiyorsanız o ayakkabı kabusa dönüşebilir.

Kombininizin en tamamlayıcı öğeleri aksesuarlardır. Yerinde takılmış bir şapka size asillik katabilir. Kıyafetinize göre aksesuarlarınızı belirlemelisiniz. Eğer aşırı kalabalık kıyafetler tercih etmişseniz sade takılara yönelmelisiniz. Ancak kıyafetlerde sadeliği tercih etmişseniz şık ve biraz abartılı aksesuarlar kullanabilirsiniz.

Günümüz Modasına Uymak İçin Yapılan Hatalar Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık -