Konuşarak Öğren İngilizce Eğitimi

Konuşarak Öğren İngilizce Eğitimi

Dil insanlar arasındaki karşılıklı haberleşme aracıdır. Dil aynı toplumda yaşayan ya da aynı milletten olan insanların anlaşmalarını sağlayan canlı bir iletişim aracıdır. Dil kişinin iç dünyası ile dış dünyası arasında bir köprü görevi görür yani kişinin içini dışarı yansıtmasına yardımcı olur. İngilizce diller arasında en çok kullanılan ortak dildir bir nevi evrenseldir diyebiliriz. İngilizce hayatımızın her alanında kullanacağımız anadilimizden sonraki ilk yabancı dildir diyebiliriz, hatta durum o kadar açık ki, aslında İngilizce için tam anlamıyla ikinci anadilimiz demek daha doğru olacak bunun için öğrenmek ne kadar zor olursa olsun İngilizce öğrenmeliyiz. Bazı alanlarda ve mesleklerde yeterli düzeyde İngilizce bilinmesi gerekir örneğin bilimde ticarette ve iş dünyasında yoğun olarak İngilizce kullanılmaktadır. Bu sebeple dünya üzerinde 1,8 milyar kişi basit düzeyde İngilizce bilmektedir. İngilizce öğrenmenin bir sürü yolu var bu yazımızda konuşarak öğrenmekten bahsedeceğiz nedir bu koşarak öğrenme?

 

İnternet üzerinden herhangi bir konuşarak öğren programına ücretsiz olarak kayıt yaptırabilir ve ücretsiz olarak sistemi deneyebilirsiniz. Kayıt yaptırdıktan sonra sizi arayıp telefon üzerinden bir seviye tespit sınavına tabi tutuyorlar amaç sizi konuşturmak olduğu için bu sınav baya eğlenceli olmakta hocalar esprili ve zeki insanlardan oluşuyor. Sınav bittikten 1-2 saat sonra tekrardan sizi arayıp 10 üzerinden seviyenizi tarafınıza bildiriyorlar. Devam etmek isterseniz gün içerisinde ABD’li hocalar sizi arayıp telefonda ilk dersi yapıyorlar. Bundan sonrası için aylık belli bir ücret alınıyor ve telefon konuşmalarındaki fatura kesinlikle size yansıtılmıyor. Ayrıca bu sistem sayesinde öğrendiğiniz İngilizce her gün konuştuğunuz için unutulmuyor.

İngilizce eğitim almak isteyen öğrencilerin kafasını kurcalayan en önemli sorular acaba hangi seviyedeyim, ne kadar süre içerisinde İngilizceyi öğrenip akıcı bir şekilde konuşabilirim ve konuşulanları anlayabilirim şeklindedir. Artık eğitim merkezlerinde başlangıç seviyesinden ileri seviyesine kadar İngilizce eğitim verilmektedir, genellikle İngilizce seviyeleri arası geçişler 8-10 hafta kadar sürmektedir. Tabi ki bu süre öğrencinin öğrenebilme ve anlayabilme yeteneği ile doğru orantılı olarak değişim göstermektedir. İngilizce seviyeleri için Avrupa Ortak Dil Kriterleri tarafından bir standart getirilmiş olup tüm dünyada kabul görmüş 6 seviyeden bahsedilir. İngilizce Eğitim veren kurumların hepsi kayıt yaptıran öğrencinin İngilizce seviyesini ölçmek için öncelikle İngilizce Seviye Testi uygular ve bu testin sonuncuna uygun olarak bir sınıfa yerleştirir. Bu sınavın yapılmasının bir tek amacı vardır. İngilizce öğrenirken daha kalıcı ve verimli bir şekilde öğrenmenizi sağlamaktır. Bir düşünün seviyenizin üstünde bir sınıfta eğitim almaya başlarsanız anlatılan dersleri anlamakta zorluk çekip pes edebilirsiniz. Ya da seviyenizin altında bir sınıfta eğitim almaya başlarsanız bu defa konular çok basit gelir ve sınıfta sıkılırsınız derslere katılmak istemeyebilirsiniz. Bu açıdan baktığınızda bu testin uygulanarak seviyenizin belirlenmesi ve size uygun bir sınıftan eğitime başlamanız sizin yararınıza olacaktır. Bildiğiniz gibi zaman en değerli kavramdır. Boşa harcansın istemeyiz öyle değil mi?

Konuşarak Öğren İngilizce Eğitimi Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık -