Tesettür Kına Gecesi Elbiseleri

Tesettür Kına Gecesi Elbiseleri

Günümüzde evlenme hayali kuran genç kızlar için kına gecesi hayalini kurdukları bir organizasyon  haline geldi. Geçmişe olan özlem, moda haline gelen nostalji rüzgarı, tarihi dizilerin dekorları gelin adaylarını motive ediyor. Taze gelinler kendilerini tarihi kostümler içinde bir prenses olarak hayal ediyor ve bu hayali gerçekleştirmek için hiçbir masraftan kaçınmıyorlar.

Evlenecek genç kızlar bekarlığa muhteşem bir kına gecesi ile veda ederken geleneklere uygun kostüm ve elbise arayışı içindeler. Bu talep kına gecesi kıyafeti ve süslemelerinde zengin bir çeşitlilik oluşmasına yol açtı.

Tesettürlü genç kızların elbise seçiminde zorluklar yaşadığı malum. Aynı zorluklar kına gecesi kostümlerinde de karşılarına çıkıyor. Ancak günümüzde tesettürlü gelin adayları için seçenekler gittikçe çoğalıyor. Kuşkusuz kına gecelerinin kadınlar arasında yapılıyor olması dekolte kullanmak isteyen genç kızlarımızın seçimlerini kolaylaştırıyor.

İster işlemeli, ister abiye, ister pullu payetli olsun her türlü kına gecesi kıyafeti mevcut. Renk seçenekleri mor, pembe, fuşya, ördek yeşili abiyeler çok revaçta. Abiyelerde dökümlü, albenisi olan çekici modelleri tercih edebilirsiniz. Özellikli gögüsten dökümlü, yelpaze kollu ve pilise etekler tercih edilebilir.

Tesettür Kına Gecesi Elbiseleri

Genellikle kırmızı rengin tercih edildiği kına gecesi kostümleri kaftan altına yarım şalvar, şifon ve tül üzerine payet işlemeli olabildiği gibi, gece elbisesi formunda da olabiliyor.

Eski Türk geleneklerini yaşatmak isteyenler Türkişi  görkemli bindallıları tercih ediyor. Rahatlıkla türban kullanabileceğiniz bindallı seçimlerinde ayakkabılarda bile işleme kullanılıyor. Modernize edilmiş bindallı modelleri altın rengi payet ve pul işlemeli.

Testtürlü gençkızların kına gecesi kostümlerinde Uzakdoğu ve Hint esintileri çokça kullanılmaya başlandı. Yüze, ellere ve zevke göre vücudun başka bölümlerine uygulanan Hint kınası eşliğinde rengarenk Hint sarilerinde favori renk safran sarısı ve kırmızı. Burna takılan hızma ve çıplak ayağa Hint kınası  kostümün tamamlayıcısı.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık -